Zdeněk Vykoukal

Vinařství Vykoukal – autentická vína ze Slavkovského bojiště

Jsme rodinným vinařstvím hospodařícím v současnosti přibližně na 1,6 ha zemědělské půdy, z čehož 1ha zaujímají vinohrady. Naše produkce je tedy velmi malá, a ačkoli vinohrady stále přikupujeme a vysazujeme, je pro nás vinaření spíše velkým koníčkem, neboť nás živí především příjmy ze zaměstnání. Členem sdružení Autentisté jsme od roku 2009.

já web

Pěstováním révy vinné a výrobou vína se zabýváme od roku 1996. Naše vinohrady na Staré hoře se nachází na severním okraji velkopavlovické podoblasti v obci Hostěrádky-Rešov a městě Újezd u Brna na tzv. Slavkovském bojišti asi 15 km JV od moravské metropole Brna.

V našich vínech, která jsou vyráběna nejen dle charty Autentistů ale především s láskou, se snažíme co nejlépe zachytit terroir našich vinic na Staré hoře. Nejlépe zde prospívají Veltlínské zelené a Neuburské, jež jsou vlajkovými loděmi našeho vinařství. Dále se věnujeme odrůdám Müller-Thurgau, Chardonnay, Sauvignon, Ryzlink rýnský, Cabernet Moravia a Svatovavřinecké. 

Detailnější informace najdete na našich webových stránkách www.vinarstvivykoukal.cz, popřípadě nás můžete kontaktovat e-mailem či telefonicky.

Zdeněk Vykoukal

Kontaktní údaje: