Ota Ševčík

rodinné vinařství z Bořetic

kravi_hora_OTA webRodinné vinařství Oty Ševčíka se nachází v srdci Jižní Moravy, regionu Hanáckého Slovácka ve vinařské obci Bořetice. Obhospodařujeme vinice na viničních tratích: Čtvrtě a Kraví Hora (stáří některých keřů je až 76let), na celkové výměře necelé 2ha. Chceme Vám nabídnout originální, osobitá vína vysoké kvality, v kterých se odráží bohatost našeho terroir.
Zastáváme myšlenku, že základ vína je ve vinici, proto klademe důraz na individuální péči a potřeby jednotlivých keřů během celého vinařského roku. Jakékoliv práce na keřích vinné révy provádíme výlučně ručně. Všechny vinice jsou vedeny v biorežimu.
Všechna vína necháváme kvasit spontánně. Bílá vína kvasí a zrají v dřevěných akátových sudech a červená vína dlouhodobě zrají na kvasnicích v dubových sudech. Vína neochuzujeme filtrací ani čiřením.
Naše produkce je zaměřena na bílé odrůdy: Sauvignon, Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené a Ryzlink vlašský a na modré odrůdy, která mají dsklep_OTA weblouhodobý potenciál zrání v lahvích: Frankovka, Pinot Noir a Cabernet Sauvignon.
Ota Ševčík je jedním ze zakládajících členů vinařského sdružení Autentisté.
 Kontakt: